2016

Australian Ultimate Championship (AUC)  Ballarat, VIC

5th - elite
SPIRIT - ELITE
-------------------------------------------------------------------------

Australian Ultimate Championships (Div II)  Melbourne, VIC

9th - reserves
14th - school
SPIRIT - RESERVES
-------------------------------------------------------------------------

Brisbane Canberra Invitational (BCI)  Brisbane, QLD

3rd - elite
-------------------------------------------------------------------------

Southern Regional Ultimate Championships  Ballarat, VIC

2nd - elite
6th - reserves
8th - school
SPIRIT - SCHOOL
-------------------------------------------------------------------------

Sydney Melbourne Open (SMO)  Sydney, NSW

1st - elite
11th - reserves
SPIRIT - RESERVES
-------------------------------------------------------------------------

Golden City Classic (GCC)  Ballarat, VIC

3rd - reserves
6th - school
-------------------------------------------------------------------------

Newcastle Gold Cup  Newcastle, NSW

1st - elite
-------------------------------------------------------------------------

 

Reserves and School at Div II Nationals

Reserves and School at Div II Nationals

Bauhaus Reserves

Bauhaus Reserves

Elite at Nationals

Elite at Nationals

Roster

bauhaus elite

Bek Gannon
Cath Matthews
Chloe McDonald
Hayley Harris
Hussey Clare
Ingrid Vinot
Joy Lee
Kaitlin Richards
Kira Duroux
Lucy Stevenson
Maylin Chuah (C)
Mel Gangemi
Michelle 'Snail' Phillips
Moe Sameshima
Quinette Armstrong
Shannon Trenwith
Shell Slater
Shu-hwei Huang
Simone Ryan
Tegan Don
Toni Cox

Coach:
Snail (Michelle) Phillips
 

 

Bauhaus reserves

Bonnie McCoy
Devinia Au
Flora Terrens
Georgia Sullivan
Jane Wong
Jess Lye
Jess Mumford
Juliette Cowley
Kate Robertson
Laura Cortes
Molly Young (C)
Nicole VanDewerker
Oakleigh Mullan
Paby Choi
Rachael Mihatsch
Ramuna Sadaukas
Shevonne Tan
Sophie Bell
Sophie McKenna

Coach
Will Christopherson

 

Bauhaus school

Arianna O'Donnell
Audrey Kuan Yen Lo
Deborah Lorca
Divya Sahasrabuddhe
Felicity Whitehead
Jemma Riddoch
Kim Nguyen
Kim Ou Kah Sim
Maham Aziz (C)
Megan Polmear
Michelle How
Nicole Kiely
Sally Robertson
Abby Bachrach-Cox
Shannon Newn
Shumin Chan
Simar Dhaliwal

Coach:
Jasper Pentland